Verwarring over nieuwe inrichting kruispunt Admiraal de Ruijterweg met Jan Evertsenstraat

De ingang van de Van Speijkstraat vanaf de Admiraal de Ruijterweg. (Foto De Westkrant)
Hoogstins2024

De nieuwe inrichting van het kruispunt Admiraal de Ruijterweg/Jan Evertsenstraat leidt tot verwarring. Buurtbewoners vragen zich af of- en hoe ze met een auto de Van Speijkstraat kunnen inrijden, komend vanaf de kant van het centrum. Ter plekke is te zien dat sommige automobilisten zoekend rondrijden. 

“Moest je vroeger de trambaan, rijweg, fietspad en stoep oversteken, nu lijkt het erop dat je vanaf die kant de straat helemaal niet eens meer in kan”, meldt een bewoner van de Van Speijkstraat. “Automobilisten halen de vreemdste toeren uit om de straat in te kunnen, borden geven geen duidelijkheid en de werkmannen die er rondlopen weten het ook niet.” Dit levert volgens haar ‘best gevaarlijke’ situaties op, terwijl de herinrichting was bedoeld om de verkeersveiligheid te verbeteren.

Het is niet meer toegestaan om vanuit het centrum de Van Speijkstraat in te rijden, zo laat stadsdeel West weten na vragen van De Westkrant. “Voorheen was dit alleen mogelijk met een onoverzichtelijke U-turn. Om de verkeersveiligheid te vergroten hebben we het aantal verkeersbewegingen die gemaakt kan worden op de kruising zoveel mogelijk teruggebracht”, aldus een woordvoerster.

Het stadsdeel vindt het ‘vervelend’ dat er nu kennelijk onwenselijk rijgedrag is op het kruispunt. “Als blijkt dat de verkeerssituatie niet duidelijk genoeg is, zullen we kijken of we dit met extra borden kunnen verduidelijken.” Vanaf de kant van de Jan Evertsenstraat kan het verkeer nog wel afslaan naar de Van Speijkstraat. Automobilisten vanuit het centrum moeten dus eerst flink omrijden om vervolgens de straat vanaf de Jan Evertsenstraat in te rijden. 

Een automobilist rijdt over de trambaan, zoekend naar de ingang van de Van Speijkstraat. (Foto De Westkrant)