Frederik Hendrikplantsoen maatje groter, met 16 nieuwe bomen

Het Frederik Hendrikplantsoen met op de achtergrond het Cartesius Lyceum. (Foto Richard Mooyman)
Hoogstins2024

Kale grond en hekken. Erg aantrekkelijk ziet het Frederik Hendrikplantsoen er dezer dagen niet uit. Maar het wordt beter. Het plantsoen aan de kant van het Cartesius Lyceum wordt groter en groener, volgens stadsdeel West.

De parkeerplaatsen aan deze kant worden opgeheven, waardoor er ruimte ontstaat om het plantsoen uit te breiden. Ook komen er 16 nieuwe bomen en andere beplanting. Rond het plantsoen komt een voetpad, een wens van buurtbewoners.

De uitbreiding en het nieuwe groen is bedoeld om te compenseren dat de inrit van parkeergarage Marnix aan deze kant van het plantsoen is aangelegd. De gemeente gaat ook de sport- en speelvoorzieningen op het speelplein vernieuwen. De werkzaamheden duren tot eind september.

DeWestkrant